Регионсем хушшинчи обществăлла организаци

Чăваш наци конгресĕ

Чувашский национальный конгресс

Чăваш тĕнчи

2018, пуш (март), 1(84) №

Сăнсем

Видеосем

Николай Угаслов Чĕмпĕрти И.Яковлева халалланă уява хутшăнчĕ

Шырав

Çыхăну

Адрес: 428032 г. Чебоксары, ул. Композиторов Воробьевых, д. 10

Телефон: (8352) 62-35-61

Факс: (8352) 62-82-05

Эл. адрес: congress21@mail.ru

Документ тĕсĕ: docx
Документа кĕртнĕ: 12.02.2018
Документа алă пуснă: 10.11.2017

Чăваш наци конгресĕн

вице-президенчĕсене яваплăх ĕçĕсене çирĕплетни

 

Вице-президентсем:

 

1. Клементьев Валерий Леонидович – регионсемпе ĕслекен яваплă пĕрремĕш вице-президенчĕ;

2. Ивантаев Петр Васильевич – йĕркелÿ ĕçĕсемпе яваплă вице-президент;

3. Мустаев Олег Николаевич – масăллă информаци хатĕрĕсемпе тата конфиси енĕпе ĕçлекен яваплă вице-президент;

4. Тяпкин Владимир Геннадьевич – экономика тата Ентешлĕхсемпе ĕçлекен яваплă вице-президент;

5. Ухтияров Анатолий Ильич – право ыйтăвĕсемпе ĕçлекен яваплă вице-президент.

 

1. Йĕркелӳ тата право комитечĕ

 

Ивантаев Петр Васильевич – ертӳҫи

1. Краснов Михаил Николаевич

2. Лукианов Николай Егорович

3. Николаев Станислав Андреевич

4. Ухтияров Анатолий Ильич

5. Павлов Сергей Валерьевич

 

2. Экономикăпа предпринимательство комитечĕ

 

Тяпкин Владимир Геннадьевич - ертӳҫи

1. Волков Федор Николаевич

 

 

3. Культура комитечĕ

 

Архипова Вера Севастьяновна - ертӳҫи

1. Александров Вячеслав Леонидович

2. Арсентьева Натлаия «Телей»

3. Балтаева Людмила Владимировна

4. Квасова Людмила Николаевна

5. Васильевна Наталья Викторовна

6. Воронова Зинаида Ивановна

7. Зайцева Марта Ивановна

8. Альмешкина Эльвира Викторовна

9. Лукина Алиса Александровна

10. Петрова Елена Владимировна

11. Демина Алина Николаевна

12. Петров Дмитрий Анатольевич

13. Константинова Лидия Евсеевна

14. Лампасова Ирина Алексеевна

15. Малина Елена Евсеевна

16. Васильева Раиса Михайловна

17. Павлова Маргарита Яковлевна

18. Угаслова Ирина Евсеевна

19. Николаева Елена Васильевна

20. Федорова Алина Никифоровна

21. Севастьянов Максимилиан Юрьевич

22. Ильина Анастасия Валерьевна

23. Вазюкова Любовь Степановна

24. Андреева Антонина Васильевна

 

4.Наука комитечĕ

 

Пушкин Василий Николаевич - ертӳҫи

1. Хузанкай Атнер Петрович

2. Иванов Виталий Петрович

3. Федотов Василий Артемьевич

4. Карягин Федор Александрович

5. Ерагин Евгений Евстафьевич

6. Егоров Николай Иванович

7. Трофимов Алексей Александрович

8. Мадуров Дмитрий Петрович

9. Петров Леонид Порфирьевич

 

5. Вĕренӳ комитечĕ

 

Никифоров Геронтий Лукиянович - ертӳҫи

1. Анисимова Юлия Елисеевна

2. Виноградов Юрий Михайлович

3. Денисова Татьяна Витальевна

4. Егорова Анна Семеновна

5. Иванова Алена Михайловна

6. Игнатьева Анисия Павловна

7. Ишова Альбина Валентиновна

8. Майков Евгений Александрович

9. Петрова Татьяна Николаевна

10. Архипова Татьяна Анатольевна

11. Анисимова Лариса Валерьевна

12. Фомина Вера Артемьевна

13. Гаврилова Римма Альбертовна

14. Алексеева Любовь Артемьевна

 

6. Массăллă информаци хатĕрĕсемпе ĕҫлекен комитет

 

Леонтьев Алексей Петрович - ертӳҫи

1. Вражкин Александр Николаевич

2. Егоров Николай Иванович

3. Кибеч Анатолий Ильич

4. Мустаев Олег Николаевич

5. Сарби Раиса Васильевна

6. Станьял Виталий Петрович

7. Филиппова Лидия Ивановна

8. Хузангай Атнер Петрович

9. Цыпленков Олег Михайлович

10. Яковлева Зоя Аркадьевна

11. Максимов Геннадий Аркадьевич

12. Вашуркина Татьяна Геннадьевна

13. Магарин Александр Николаевич

14. Карягина Марина Федоровна

 

7. «Сывă наци» комитет

 

Зорин Юрий Александрович- ертӳҫи

1. Васильев Виталий Петрович

2. Петрова Нина Пантелеевна

3. Яковлева Зоя Аркадьевна

 

8. «Чăваш ялĕ» комитет

 

Бахмисов Эдуард Константинович - ертӳҫи

1. Азамат Светлана Владимировна

2. Большова Светлана Васильевна

3. Волков Федор Николаевич

4. Ерагин Евгений Евстафьевич

5. Козлова Зинаида Алексеевна

6. Николаев Станислав Андреевич

7. Тимофеев Воладар Аркадьевич

8. Тукмаков Александр Николаевич

9. Тяпкин Владимир Геннадьевич

10. Михайлова Зинаида Михайловна

 

9.Экологи тата çутçанталăка сыхлас енĕпе ĕçлекен комитет

 

Карягин Федор Александрович – ертÿçи

1.Ивантаев Петр Васильевич

2. Ерагин Евгений Евстафьевич

3. Николаев Станислав Андреевич

4. Кириллов Анатолий Кириллович

5.Бахмисов Эдуард Константинович

6. Дубанов Иван Степанович

7. Сапожников Николай Львович

8.Краснов Юрий Егорович

9.Логинова Полина Николаевна

10.Ластухин Альберт Аркадьевич

11.Димитриев Александр Вениаминович

12. Егоров Владимир Евгеньевич

13. Петухова Елена Александровна

 

 

10. Регионсемпе ĕҫлекен комитет

 

Клементьев Валерий Леонидович - ертӳҫи

1. Маслова Ираида Николаевна

2. Никифоров Геронтий Лукиянович

3. Васильев Сергей Иванович

4. Гаврилов Валериан Анатольевич

5. Яковлев Владимир Матвеевич

6. Рыбаков Николай Алексеевич

7. Ефремов Анатолий Николаевич

8. Яковлев Андрей Васильевич

9. Мустаев Олег Николаевич

10. Яковлева Зоя Аркадьевна

11. Воронова Зинаида Ивановна

12. Федорова Алина Никифоровна

 

 

11. Ҫамрăксен комитечĕ

 

Лукина Алиса Александровна - ертӳҫи

1. Игнатьев Александр Юрьевич

2. Иванов Алексей Юрьевич

3. Кузнецов Андрей Геннадьевич

4. Лампасова Ирина Алексеевна

5. Самделова Мария Петровна

6. Арсентьева Алена Николаевна

7. Сушкова Татьяна Николаевна

8. Павлов Сергей Валерьевич

9. Столяров Петр Юрьевич

10. Раевская Татьяна

11. Максимов Сергей

12. Николаев Владислав

13. Николаева Ирина

 

12.«Чăваш хĕрарăмĕ» комитет

 

Мареева Юлия Петровна - ертӳҫи

1. Абакшина Галина Анатольевна

2. Андреева Евдокия Александровна

3. Григорьева Лидия Григорьевна

4. Димитриева Нина Ивановна

5. Андреева Антонина Васильевна

6. Иванова Василиса Васильевна

7. Немцева Ольга Вениаминовна

8. Печникова Светлана Владимировна

9. Сарби Раиса Васильевна

10. Удалова Ирина Витальевна

11. Филиппова Лидия Ивановна

12. Яковлева Зоя Аркадьевна

13. Деменцова Роза

14. Смирнова Надя

15. Николаева Елена Васильевна

16. Ильина Ирина Михайловна

17. Воронова Зинаида Ивановна

 

13. Муниципалитетсемпе ĕҫлекен комитет

 

Николаев Станислав Андреевич - ертӳҫи

1. Ивантаев Петр Васильевич

2. Пушкин Василий Николаевич

3. Михайлова Зинаида Михайловна

4. Краснов Михаил Николаевич

5. Лукиянов Николай Егорович

6. Ухтияров Анатолий Ильич

 

14. Физкультурăпа спорт комитечĕ

Васильев Виталий Петрович - ертӳҫи

1. Зорин Юрий Александрович

2. Вячеслав Тимофеев

3. Алман